preloader
Przejdź do głównej treści

Komuny Paryskiej 20, Szczecin

Czcionka:

Kontrast:

BIP
BIP

Z życia szkoły 1-3

Minione wydarzenia

19 lutego 2018 r. klasa I a uczestniczyła w spektaklu teatralnym w wykonaniu Teatru Kameleon z Gryfina. Spektakl wystawiany był gościnnie w Domu Kultury 13 Muz. Dzieci obejrzały piękny spektakl „Księżniczka na ziarnku grochu” . Na uwagę zasługuje fakt, że Teatr Kameleon tworzą seniorzy. Spektakl zrobił duże wrażenie, podziwialiśmy pomysłowość twórców i grę aktorów.

Ślubowanie klas pierwszych 2017

13 października 2017 r. odbyło się uroczyste pasowanie na ucznia. Uczniowie złożyli ślubowanie na sztandar szkoły. Wobec rodziców, dziadków i gości zapewnili że będą sumiennie wypełniać obowiązki ucznia, uczyć się pilnie, swoim zachowaniem i nauką przynosić radość i dumę rodzicom i nauczycielom.

Pierwszoklasiści  zaprezentowali swój program artystyczny, wiersze i piosenki przygotowywane specjalnie na tę okazję. Uczniowie z klasy III pięknie zaprezentowali się w tańcu przygotowanym przez p. Janusza Piątka, prowadzącego zajęcia taneczne w naszej szkole.

Kolorowym ołówkiem aktu pasowania dokonała pani  dyrektor szkoły Maria Niedzielska. Na pamiątkę tego dnia uczniowie klas pierwszych otrzymali dyplomy ,słodkie upominki i książki.

Wszystkim  pierwszakom życzymy, by każdy dzień w naszej szkole dostarczał im wspaniałych przygód z nauką oraz radosnych chwil w towarzystwie kolegów, koleżanek i pracowników szkoły Uroczystość ślubowania klasy I A i I B przygotowały wychowawczynie Agata Czerwińska i Elżbieta Piątek oraz pani Roksana Życiniec, nauczyciel świetlicy

INTEGRACJA Z PRZEDSZKOLAKAMI

24 lutego 2017 r. gościliśmy w naszej Szkole Podstawowej nr 18 dzieci z Przedszkola Niepublicznego Językowo-Matematycznego, Przedszkola nr 5, Przedszkola nr 14 i Przedszkola nr 59. Dzieci brały udział w zajęciach matematycznych, plastycznych, języka angielskiego, ruchowych i sportowych. Świetnie bawiły się podczas tych zajęć.

SPRZĄTANIE ŚWIATA 2017

Jak co roku w trzeci weekend września uczniowie klas młodszych uczestniczyli  z zaangażowaniem w akcji „Sprzątanie Świata”. Już od 14 września sprzątaliśmy teren wokół naszej szkoły. Okoliczne apteki zawsze chętnie przekazują nam nieodpłatnie jednorazowe rękawiczki.  Pomagają również rodzice uczniów.  Zaopatrzeni  w rękawiczki i duże worki zbieraliśmy papierki, butelki i inne śmieci. Pogoda była bardzo ładna, więc połączyliśmy przyjemne z pożytecznym. Po zakończeniu naszych działań przyjemnie było spojrzeć na uprzątnięty kawałek naszej planety.    Staramy się pamiętać, żeby dbać o czystość wokół nas  każdego dnia, a nie tylko raz w roku podczas  akcji ekologicznej „ Sprzątanie Świata”.

Światowy Dzień Misia Pluszowego

25 listopada obchodziliśmy Światowy Dzień Pluszowego Misia, który ustanowiono dokładnie w setną rocznicę powstania maskotki – w 2002 roku. Tego dnia każde dziecko z Zeróweczki przyszło do szkoły ze swoim przyjacielem – misiem. Każdy miś był piękny i wyjątkowy. W tym dniu dzieci malowały, bawiły się, grały w misiowe memory.

Następnie klasy 0 zostały zaproszone do biblioteki szkolnej, gdzie poznały historię powstania tej niezastąpionej przytulanki. Dzieci śpiewały misiowe piosenki i wspólnie wymieniły wszystkie misie – bohaterów książek. Największą atrakcją tego spotkania było słuchanie bajki o Kubusiu Puchatku czytanej przez panią dyrektor naszej szkoły Marię Niedzielską.

Po opuszczeniu biblioteki klasa 0 a spotkała się z klasą 0 b, by wspólnie świętować na wielkim misiowym przyjęciu. Dzieci wzięły udział w konkursach przeprowadzonych przez panie wychowawczynie. Gdy dzieci z 0 b dekorowały misie z masy solnej, 0a wróciła do swojej klasy, gdzie czekały już na nich mamy, które w tym dniu ciepło wspominały ukochanego w dzieciństwie pluszaka. Rodzice dzieci z 0a, po raz kolejny znaleźli czas, by przyjść do szkoły i przeczytać nam bajki. To był cudowny dzień, który na pewno się jeszcze powtórzy, bo moda na misie nie przemija!

Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek

5 listopada to dzień urodzin jednego z największych twórców bajek – Walta Disney’a a zarazem Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. Aby uczcić ten dzień, w piątek klasa 0a zorganizowała bajkowe spotkanie. Dzieci w bajkowych strojach wzięły udział w Balu postaci z bajek. Rozstrzygnięto konkurs na ulubioną postać z bajki – kukiełkę z drewnianej łyżki. Dzieci w domu wraz z rodzicami wykonały przepiękne lalki, bo niezależnie od wieku, każdy ma swoją ulubioną bajkową postać. Wszyscy uczestnicy tej rodzinnej zabawy otrzymali nagrody i dyplomy.

Sala zeróweczki zamieniła się tego dnia w bajkową krainę, do której dzieci przyniosły swoje ulubione książki. Baśnie mają ogromne znaczenie dla rozwoju emocjonalnego najmłodszych. Książki oddziałują na dziecko tekstem i ilustracją. Kształcą odpowiednie postawy moralne, rozwijają dziecięcą fantazję, pamięć, bogacą słownictwo. Aktywizują proces mowy i myślenia. Rodzice dzieci z 0a to wiedzą i włączyli się w naszą zabawę. Oni również czytali nam tego dnia ulubione bajki swoich pociech.

Po balu odbyły się zabawy wymagające wykazania się znajomością treści bajek, dzieci rozwiązywały zagadki, rozpoznawały bajkę po rekwizycie oraz po przeczytaniu fragmentu książki. Były muzyczne zgadywanki bajkowe, zabawy ruchowe oraz prezentacja dziecięcych bajkowych przebrań. Dzieci z 0a bardzo dobrze znają bajki i świetnie radziły sobie z zadaniami.

Bajki są nieodzownym elementem każdego dzieciństwa, a Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek jest wspaniałą okazją, by zanurzyć się w bajkowym świecie, który dzieci tak uwielbiają.

SZKOLNY FESTIWAL PIOSENKI BOŻONARODZENIOWEJ

21 grudnia 2016 r. odbył się FESTIWAL PIOSENKI BOŻONARODZENIOWEJ, w której wzięło udział 77 uczniów naszej szkoły. Do finału przeszło 40 dzieci. Największy udział uczniów, bo 32 uczniów było w kategorii kl. I-III i grupie przedszkolnej. Gratulujemy !

WYNIKI FESTIWALU: 

ZERÓWKI 

SOLIŚCI:

  • KINGA WŁODARSKA O B 

ZESPOŁY: 

  • ZESPÓŁ MAŁE SERDUSZKA O A 
  • ZESPÓŁ MAKLAU OB 

KLASY I-III 

SOLIŚCI: 

  • EMILKA KÓRZYNKOWSKA II C 
  • ALEKSANDRA KOŚCIELNIAK II A 
  • ELENNA BODDA I B 
  • ANNA ŚCIECIŃSKA I A 

ZESPOŁY

  • CHOCHLIKI IC 
  • KOLĘDNICY   IIIB 
  • ZESPÓŁ I

Ślubowanie klas I 2015 r.

Zgodnie z naszą tradycją, uroczystość Pasowania na Ucznia odbyła się 14 października 2015 roku. W ceremonii udział wzięli wszyscy uczniowie klas pierwszych, Dyrekcja szkoły, Pedagog, wychowawcy klas oraz rodzice i bliscy ,,pierwszaków”. W trakcie akademii uczniowie zaprezentowali się wykonując wspólnie piosenki i recytując wiersze. Złożyli również uroczyste ślubowanie, po którym dokonał się proces pasowania- symboliczny skok przez tornistry, który był wyrazem ich ,,skoku w świat nauki”. Zarówno świeżo upieczonym uczniom, jak i ich rodzicom życzymy wytrwałości i radości z odkrywania siebie i świata nauki!

UROCZYSTOŚĆ ŚLUBOWANIA I PASOWANIA NA ZERÓWKOWICZA.

Czwartek 15 października 2015 r to dzień w którym odbyło się jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu Zerówkowicza. Dzień ten uświetniły występy naszych dzieci, które wspaniale recytowały wiersze, śpiewały oraz rozwiązywały zagadki i zmierzyły się z pierwszymi zadaniami. Dzieci w galowych strojach świetnie poradziły sobie z tremą zawsze towarzyszącą artystycznym występom .Zerówkowicze uroczyście ślubowały (tradycyjnie podnosząc dwa palce prawej ręki), że będą słuchać pani, zjadać śniadanie, grzecznie się bawić, pilnie uczyć. Dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy, oraz prezenty – niespodzianki.

Spotkanie z policjantką

15 lutego  uczniowie klas I i II uczestniczyli w spotkaniu z policjantką panią Moniką Malińską z Komendy Miejskiej Policji w Szczecinie. Podczas spotkania pani Monika przypomniała dzieciom zasady związane z bezpieczeństwem na ulicy, w domu i na podwórku. Uczniowie z zaciekawieniem i dużym zainteresowaniem odpowiadali na pytania przedstawione w prezentacji. Na koniec spotkania wszyscy uczestnicy otrzymali od p. policjantki słodkie lizaki.

Odwiedziny Świętego Mikołaja.

Dzieci z grup O a i O b z radością czekały na wizytę Świętego Mikołaja.  Spotkanie z Mikołajem to  niezwykle radosny czas. Nasze dzieci były w tym roku bardzo grzeczne, zostały obdarowane pięknymi i kolorowymi prezentami.