preloader
Przejdź do głównej treści

Komuny Paryskiej 20, Szczecin

Czcionka:

Kontrast:

BIP
BIP

Wycieczka do Poznania 24.04.2024

Dnia 24 kwietnia br. uczniowie klasy 5a, 6a i 6b wraz z nauczycielkami Ewą Antonik-Łoś, Edytą Laskowską, Joanną Wicher i Anetą Popławską-Suś wybrali się na wycieczkę jednodniową do stolicy województwa wielkopolskiego – Poznania.

Pobyt rozpoczęliśmy od wizyty w ZOO, które jest drugim pod względem powierzchni ogrodem zoologicznym w Polsce. Podczas ponad 2-godzinnego oprowadzania przez przewodnika mogliśmy zobaczyć i poszerzyć swoją wiedzę na temat takich zwierząt jak lemury, leniwce, zebry, flamingi, rysie, czy kangury.

Następnie przenieśliśmy się na Stare Miasto, gdzie mogliśmy podziwiać przepięknie odnowiony rynek i poznańskie koziołki, które „wyszły” do nas równo o godzinie 15.00.

Ostatnim punktem była wizyta w Centrum Szyfrów Enigma, które jest przykładem nowoczesnego muzeum multimedialnego, w którym mogliśmy zobaczyć również muzealia, ale też odkrywać tajemnice łamania Enigmy przez absolwentów Uniwersytetu Poznańskiego: Mariana Rejewskiego, Henryka Zygalskiego i Jerzego Różyckiego.