preloader
Przejdź do głównej treści

Komuny Paryskiej 20, Szczecin

Czcionka:

Kontrast:

BIP
BIP

Dzień bez plecaka 2024

29 maja 2024 w naszej szkole obchodzony był Dzień bez plecaka – z ang. „no backpack day”. To święto, które pochodzi z USA. Wymyśliła je Amerykanka Mongai Fankam – aktywistka i założycielka fundacji, dzięki której z zebranych datków kupowane są w pełni wyposażone plecaki a następnie wysyłane do państw Afryki. Dzięki tej akcji zwiększamy świadomość trudnych warunków bytowych oraz problemów z dostępem do edukacji milionów dzieci na całym świecie. Tego dnia uczniowie przyszli do szkoły bez plecaków. Zabawa polegała na tym, by przynieść do szkoły wszystkie potrzebne przybory w dowolny, zabawny sposób. Kreatywność i pomysłowość uczniów bardzo nasz zaskoczyła.

Uczniowie zapakowali swoje przybory szkolne, książki i drugie śniadanie w poszewki na poduszki, walizki, torby, kartony, wózki dziecięce, plastikowe pojemniki, kosiarkę, sklepowe wózki, chlebaki, kosze na zakupy, pojemniki na ciasto, skrzynki na narzędzia, szafki i wiele innych rzeczy, których nie sposób wymienić.