preloader
Przejdź do głównej treści

Komuny Paryskiej 20, Szczecin

Czcionka:

Kontrast:

BIP
BIP

Apel z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja 1791 roku.

Uczniowie klas 4b i 7a przybliżyli swoim rówieśnikom znaczenie uchwalenia Konstytucji 3 maja dla Rzeczpospolitej. 

Zbliża się dzień, w którym przypominamy sobie o jednym z najważniejszych wydarzeń w historii naszego kraju - uchwaleniu Konstytucji 3 maja w 1791 roku. Konstytucja ta to pierwszy w Europie i drugi na świecie najważniejszy dokument w państwie. To nie tylko zbiór zasad, które określają ustrój państwa, prawa i obowiązki obywateli oraz władz. Konstytucja to także wyraz naszej tożsamości narodowej, naszych wartości i aspiracji. To symbol naszej walki o niepodległość i godność.
 

Konstytucja to nie jest tylko dokument, to także zadanie. Zadanie, które nakłada na nas obowiązek dbania o dobro wspólne, sprawiedliwość 
i praworządność, rozwój i postęp, pokój i współpracę. Zadanie, które wymaga od nas aktywności i zaangażowania, krytycznego myślenia i kreatywności, tolerancji i dialogu, solidarności i empatii.